Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/74918/virtual/www/subdom/inspirace/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2758

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/74918/virtual/www/subdom/inspirace/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2762

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/74918/virtual/www/subdom/inspirace/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3706

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/74918/virtual/www/subdom/inspirace/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php:2758) in /data/web/virtuals/74918/virtual/www/subdom/inspirace/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 1197
Jak jsme navrhovali rekonstrukci bytu v Praze | Hezkey.cz

Jak jsme navrhovali rekonstrukci bytu v centru Prahy

Radek se na nás obrátil kvůli rekonstrukci svého bytu 4+1 v centru Prahy. Byt ve starém funkcionalistickém domě byl ve velmi zachovalém stavu s dochovanými původními, nedávno repasovanými okny a parketovou podlahou, na druhou stranu měl pro moderní bydlení naprosto nevyhovující kuchyň a koupelnu. Protože si pan Radek sám nevěděl rady, rovnou počítal s tím, že mu Hezkey rekonstrukci bytu určeného k dlouhodobému pronájmu nejen navrhne, ale rovnou i zrealizuje.

Výběr architekta, cenová nabídka a zaměření

Když jsme od Radka, majitele bytu, dostali vyplněný poptávkový dotazník, hned jsme věděli, že pro rekonstrukci jeho bytu bude naprosto ideální naše architektka Adéla. Majitel s naším výběrem souhlasil a nezávazně se s architektkou sešel, aby jí mohl osobně popsat současný stav bytu i své představy o jeho novém vzhledu a vybavení. My jsme pak na základě této schůzky a samozřejmě podle počtu pokojů spočítali pevnou cenu za návrh. Tu majitel bez prodlení odsouhlasil, a tak mohla architektka pod dohledem naší garantky spokojenosti začít.

Protože ale první konzultace architektky s majitelem neproběhla v rekonstruovaném bytě, domluvili se spolu ještě na jedné schůzce kvůli zaměření bytu. Architektka totiž sice měla k dispozici půdorysy ze stavebního archivu, ale potřebovala si ještě ověřit některé nesrovnalosti a doměřit detaily. Jakmile měla veškeré podklady připravené, mohla začít s navrhováním.

Když je součástí návrhu i výroba nábytku na míru, zapojí se i naši ověření truhláři.


Byt byl před proměnou sice tmavý a zastaralý, ale na druhou stranu měl ve skvělém stavu původní dubové parkety, okna a dveře.

 

Zachování původní atmosféry

Majitel si přál zachovat atmosféru bytu a některé původní prvky jako jsou dveře či parkety. S tím se architektka naprosto ztotožnila a navrhla pouze lehce pozměnit dispozice bytu tak, aby co nejlépe odpovídal modernímu bydlení. Tak se z původní kuchyně stala šatna a ve velkém obytném prostoru přibyl kuchyňský kout s jídelnou.

I při výběru vhodných barev a materiálů vycházela architektka z funkcionalistického stylu, ve kterém byl vystavěn i samotný dům. Barevné ladění bytu se tak nese v neutrálních tónech bílé, slonovinové a šedomodré s akcentem černé.

 

“V tomto projektu jsme důsledně respektovali veškerá specifika původního prostoru ve funkcionalistickém stylu. Pouze drobnými, nijak drastickými zásahy jme byt přizpůsobili současným požadavkům na bydlení.”

– architektka Adéla

 


Během navrhování vzhledu interiéru posílala architektka majiteli své nápady, které spolu konzultovali – takto například vypadal moodboard ke koupelně.

 


A takhle pak vypadala realizovaná koupelna.

Kvalita a variabilita na prvním místě

Vzhledem k tomu, že je byt určen k pronájmu, dbala architektka především na to, aby se byt snadno přizpůsobil svému budoucímu nájemci. Do koupelny proto zvolila nadčasovou dlažbu, obklady a kvalitní sanitu, na typovou kuchyňskou linku navrhla odolnější pracovní desku a do vstupní haly praktické vestavné skříně a na přání majitele uzpůsobila v dětském pokoji elektroinstalaci tak, aby vyhovovala i případné druhé ložnici s dvojlůžkem. Místnost se zamýšlenou šatnou pak vymyslela dostatečně variabilní, aby z ní nakonec mohla být klidně pracovna nebo třeba prádelna s pračkou a sušičkou. Každý z těchto nápadů architektka vždy konzultovala s majitelem, často prostřednictvím našeho online účtu, kde si také schvalovali jednotlivé výstupy (zaměření, moodboardy, nákresy dispozice…).


V obývacím pokoji se našlo místo na dvě rozkládací pohovky, díky kterým může v bytě pohodlně přespat více lidí

 

Než se začne s rekonstrukcí

Jakmile majitel bytu odsouhlasil finální návrh nových dispozic, začala architektka pracovat na detailním rozkreslení rozvodů odpadů, vody a elektřiny, které je v případě rozsáhlé rekonstrukce staršího bytu často nezbytné. Následně architektka připravila technické výkresy pro veškeré realizace – bylo totiž nutné kompletně zrekonstruovat koupelnu, renovovat dveře a topení, instalovat podhledy do vstupní haly a izolační předstěnu do obývacího pokoje a vyrobit nábytek na míru. Na základě těchto výkresů pak nechala nacenit stavební a renovační práce, renovaci elektroinstalace a truhlářské práce, připojila doporučení na ověřené řemeslníky a také nákupní seznam vhodného vybavení včetně cen a dodavatelů.


Realizovaný byt si zachovává retro atmosféru, ale působí vzdušně a příjemně, tak, jak to má v moderním interiéru být.

I když měl zpočátku spolupráce majitel trochu nereálné představy o ceně následné realizace rekonstrukce bytu, uznal, že při zachování kvality už to levněji nepůjde. A protože na realizaci poměrně spěchal, společně jsme se do ní hned pustili.

 

“Mám radost, že architektka zachovala maximum původních funkcionalistických prvků a vytvořila originální retro atmosféru, díky které je o byt velký zájem. Navíc navrhla funkční interiér, který snese vysokou zátěž.”

– Radek, majitel bytu

 

A CO VY? UŽ JSTE VYPLNILI NÁŠ POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ, ABY BYL I VÁŠ INTERIÉR KONEČNĚ HEZKEY?

UložitUložit

UložitUložit