Naše realizace: Obývací pokoj s kuchyní a jídelnou v anglickém stylu

Máme vždy velkou radost, když přijde klient s originálním přáním. Jako v případě tohoto letního bydlení, kde si klientka chtěla splnit dlouholetý sen a pořídit si kuchyni v anglickém stylu. Designérka Bára navrhla nejen novou kuchyni, ale také jídelní kout ve výklenku a obývací pokoj. Takhle vypadá moderní prostor s nádechem romantiky, kde můžete hodit starosti za hlavu.
Návrh kuchyně v anglickém stylu
Design interiéru ve venkovském stylu - nábytek
V interiéru se setkává moderní a tradiční zařízení.
Původní těžkopádná kuchyně

Designérka se zaměřila na pocitové zvětšení kuchyně a maximální využití malého prostoru. Tradiční prvky se mísí s moderními, některé přechází až do industriálního stylu. Interiér je laděn do jemných neutrálních a pastelových barev, povrchy mají rozmanité textury. Důležitou roli při dosažení atmosféry anglického klasického interiéru hrají také podlahové sokly, obložení stěn a okenní a dveřní špalety.

Původní kuchyňská linka působila v malém prostoru těžkopádně a nevyhovovala potřebám majitelů. Ti si nepřáli měnit dispozici výraznými stavebními zásahy, proto se Bára soustředila na co nejlepší využití prostoru tak, jak byl. Navrhla sjednocení místností výměnou podlahové krytiny. Doporučila majitelům instalovat rovnou i podlahové topení, díky kterému bude v chladnějších dnech všude příjemné teplo.

Jídelní kout - návrh interiéru v anglickém stylu
Výklenek v kuchyni je jako stvořený pro sezení.

Do výklenku v kuchyni umístila jídelní kout s lavicí, která šetří prostor a zároveň s oválným stolem umožní pohodlné stolování šesti osob.

Venkovský interiér - přírodní materiály
Atmosféru dotváří povrchy a materiály v jemných přírodních odstínech.

V obývacím pokoji chtěla Bára dosáhnout relaxační atmosféry. Rozdělila ho na dvě zóny. Do jedné části umístila velkou sedací soupravu a TV stěnu na míru, ve druhé vznikl čtecí kout. Tady najdete kromě knihoven také pohodlné křeslo z pravé kůže, ze kterého se vám nebude chtít vstávat.

Návrh knihovny na míru venkovský styl.
Knihovna na míru ladí s kuchyňskou linkou.
Design interiéru v anglickém stylu.
Křeslo ve čtecím koutě vybízí k posezení s odpoledním šálkem čaje.

V moderních interiérech často chybí drobné detaily, které prostor zútulňují. Vhodnou kombinací jednoduchého a tradičního nábytku dosáhnete vzdušného prostoru s nádechem luxusu a pohodlí. Nebojte se najít pár klasických nebo vintage kousků, které se stanou ozdobou třeba vašeho obýváku. A pokud si nejste jistí, zda by výsledek nepůsobil kýčovitě, v Hezkey vám rádi s vybavováním pomůžeme.

UložitUložit